وبلاگ

در ترابزون از کجا دیدن کنیم؟

تصویری از بزتپه در راهنمای دیدنی های ترابزون

در زمان سفر به شهر ترابزون،اگر هدف شما بازدید است،حتما باید بدانید که از کجای ترابزون دیدن کنید و لیست دیدنی های ترابزون را داشته باشید.به همین منظور ما در این نوشته به شما خواهیم گفت که در ترابزون از کجا دیدن کنید و یک راهنمای بازدید از دیدنی های ترابزون برای شما باشیم.در ادامه همراه فرنودگشت باشید.

راهنمای دیدنی های ترابزون در یک لیست

  • بزتپه
  • بازار قدیم
  • صومعه وازلون
  • عمارت آتاتورک
  • قلعه ی ترابزون
  • دریاچه اوزون گل
  • صومعه ی سوملا
  • پارک زاگنوس دره
  • مسجد گلبهار خاتون

بزتپه

یکی از زیباترین نقاطی که در راهنمای دیدنی های ترابزون میتوان به آن اشاره کرد،بزتپه است.این نقطه چشم‌اندازی بی‌نهایت از دریای سیاه و شهر را پیشکش گردشگران تور ترابزون می‌کند.بزتپه یا همان بام ترابزون، به‌واسطه‌ی چشم‌انداز دیدنی به شهر، غروب خورشید معرکه و هوای پاک به‌شدت مورد توجه گردشگران است و به‌طور کلی مکانی دنج و آرام بخش به دور از هیاهوی شهر محسوب می‌شود.

تصویری از بزتپه در راهنمای دیدنی های ترابزون

بازار قدیم

به واسطه بفت قدیمی این بازار و مغازه های محلی که اجناس ترک و محلی را به فروش میرساند،معروف شده است.برای رسیدن به این بازار به راحتی میتواند از نزدیک محل اقامت خود در ترابزون،سوار یک دلموش (تاکسی) شده و به نزدیکی میدان بروید.لازم به ذکر است که با سوال پرسیدن از هر شخصی،سما را راهنمایی خواهد کرد.

یازار قدیم یا بازار اروپا در ترابزون

صومعه وازلون

صومعه وازلون (Vazelon Manastırı) در ۲۷۰ سال پس از میلاد ساخته شد و مورخان معتقدند که درآمد حاصل از آن برای ساخت‌ و ساز صومعه‌ی سوملا استفاده شده است.این صومعه زمانی یکی از ثروتمندترین صومعه‌های ارتدوکس یونانی در منطقه‌ بوده است و نقاشی‌های دیواری آن شامل صحنه‌هایی از داوری نهایی می‌شوند که زیبایی این سازه را دوچندان کرده‌اند.

صومعه وازلون ترابزون

عمارت آتاتورک

در راهنمای دیدنی های ترابزون و در سفر به این شهر،یکی از مهمترین دیدنی های که قطعا راهنمای سفر شما را با آن آشنا خواهد کرد،عمارت آتاتورک است.

عمارت آتاتورک ترابزون

آتاتورک فردی بسیار تاثیر گذار در شکل گیری جمهوری ترکیه است و این بنا به او هدیه داده شده است. بنای کاخ آتاتورک در اوایل قرن نوزدهم به وسیله‌ی کنستانتین کابایانیتیس ساخته شد و در سال 1918 به تصرف روس‌ها درآمد. سال‌ها این بنا در دست روس‌ها بود تا اینکه پس از رفتن آن‌ها این عمارت از طرف مردم ترابزون برای استراحت به آتاتورک هدیه داده شد. امروزه عمارت کاخ آتاتورک به موزه‌ای زیبا و مهم تبدیل شده که در معرض دید عموم قرار گرفته و لوازم منزل و قسمت‌های مختلف آن به گردشگران نشان داده می‌شود.

قلعه ی ترابزون

این قلعه در مرکز شهر قرار دارد و یکی از قدیمی ترین آثار به جا مانده از دوران امپراطوری روم به شمار می شود. از دیوار قلعه و دیوار پشتی ساختمان به عنوان ساختمان نظامی استفاده می شده است.خالی از لطف نیست که به نزدیکی این قلعه بروید و چند عکس به یادگار داشته باشید.

دریاچه اوزون گل

از دیگر نقط مهم که در راهنمای دیدنی های ترابزون میتوان به آن اشاره کرد،دریاچه اوزون گل است.در واقع،اکثر گردشگران،ترابزون را با دریاچه اوزون گل میشناسند.پیشنهاد میدهیم حتما در سفر ترابزون،به دریاچه اوزون گل سری بزنید.

تصویری از دریاچه اوزون گل ترابزون

صومعه سوملا

صومعه ای درون یک غار در دل کوه ها و کنار جویبار وجود دارد که در ۱۷ کیلومتری ماچکا قرار دارد. ارتفاع این غاز از دره ۲۵۰ متر است و برای رسیدن به آن باید راه پرپیچ و خمی را طی کنید. این صومعه بسیار زیباست و سعی کنید حتما دوربین عکاسی همراه خودتان داشته باشید.

پارک زاگنوس دره

یکی از معروفترین پارک های شهر است.در این بخش از شهر، سازه‌های تاریخی متعددی به چشم می‌خورد و با اینکه بلوارهای جدید و عریض به‌سمت مرکز ترابزون امتداد یافته‌اند و عبورومرور در شهر را تسهیل می‌کنند.

مسجد گلبهار خاتون

مسجد گلبهار خاتون Gulbahar Hatun Mosque یکی از مساجد کوچک و متفاوت شهر است. این مسجد توسط سلطان سلیم در سال 1514 میلادی برای یادبود مادرش گلبهارخاتون ساخته شد.

این مسجد در حال حاضر در نزدیکی پل زاگنوس و مرکز شهر قرار دارد. نام‌های دیگر مسجد گلبهار خاتون بویوک عمارت Büyük İmaret یا خاتونیه Hatuniye می‌باشد.در کنار این بنا مرزعه چای و انبار غذای شهر قرار داشت. امروز نیز در این رنامه های مختلف مذهبی و فرهنگی مانند آموزش قرآن و فرهنگ قرآنی به نوجوانان و جوانان مسلمان ارائه می‌شود.

نکته آخر در راهنمای دیدنی های ترابزون

در سفر خود،از راهنمای سفر ترابزون بخواهید تا راهنمای شما باشد.اگرچه در اکثر تورهای گردشگری،یگ گشت شهری خواهید داشت که اکثر جاذبه های توریستی شهر را به شما نشان میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *